De Havilland Vampire T.11 – Airfix 1/72

Forums Αεροπορικά Θέματα De Havilland Vampire T.11 – Airfix 1/72

Viewing 5 reply threads
  • Author
    Posts
    • #596
      Charis Binolis
      Participant

        Μια ευχάριστη έκπληξη αυτό το μοντελάκι της Airfix, με τιμή λίγο πάνω από τα 10€! Πολύ καλή λεπτομέρεια, άψογη εφαρμογή, απίθανα αυτοκόλλητα! Μικρές προσθήκες χρειάστηκαν στο κόκπιτ και μια-δυο κεραίες! Μόνο τα αυτοκόλλητα απαιτούν προσοχή και χρόνο για να “καθίσουν” σωστά, αλλά -νομίζω- πως αυτά είναι που δίνουν μια διαφορετική “νότα” στο μοντέλο!

      • #604
        Weatherman
        Participant

          Χάρη, πολύ όμορφη κατασκευή σε ένα ενδιαφέρον θέμα. Έχω την εντύπωση πως το φινίρισμα ήταν γυμνό αλουμίνιο, εδώ βλέπω σου βγήκε αρκετά μουντό, προς το ανοιχό γκρι. Διόρθωσέ με, μπορεί να κάνω λάθος.

          • #605
            Charis Binolis
            Participant

              Μπορεί και να έχεις δίκιο, μπορεί και όχι, φίλε, δεν έχω απάντηση! Βασικά ψεκάστηκε με το Νο 11 της Humbrol, ακολουθώντας τις οδηγίες της εταιρείας και σφραγίστηκε με βερνίκι semi gloss. Γενικώς, πάντως, τα εν υπηρεσία ευρισκόμενα Vampire παρουσίαζαν μια θαμπάδα. Ίσως γι’ αυτό η Airfix προτείνει το Silver No 11.

          • #606

            Πολύ ωραίο Χάρη!

            • #612
              Charis Binolis
              Participant

                Σ’ ευχαριστώ, Βασίλη!

                 

            • #614
              panoscr125
              Participant

                Καταπληκτικο εγινε Χαρη μου!!!Μπραβο σου φιλε μου!!!

              • #635
                Weatherman
                Participant

                  Όντως Χάρη, έχει γίνει γκρι και στο πραγματικό από τον πολυκαιρισμό. Και πάλι μπράβο!

                • #705
                  George Roumbos
                  Moderator

                    Από τα πιό ωραία μοντεάλα σου Χάρη!

                    Ωραία καθαρή δουλειά, φαίνονται οι γραμμώσεις ενώ το πορτοκαλί του δίνει άλλη χάρη!

                    Μου αρέσει πολύ!

                Viewing 5 reply threads
                • You must be logged in to reply to this topic.