Αποστολέας Θέμα: ΕΛΜΕ Α 1/10 ηλεκτρικα touring  (Αναγνώστηκε 3374 φορές)

Αποσυνδεδεμένος lagos

• Newbie
  • *
    • http://
ΕΛΜΕ Α 1/10 ηλεκτρικα touring
« στις: Οκτώβριος 12, 2010, 11:05:08 πμ »
Στις 10/10 εγινε ο αγωνας για την κατηγορια 1/10 ηλεκτρικα Α.
Πηραμε μερος εγω και ο κ Τσαμητροπουλος, ο αγωνας ηταν πολυ ενδιαφερον δωσαμε ολον μας τον εαυτο για το αποτελεσμα και πιστευω τα πηγαμε πολυ καλα, εγω τερματησα στην 3η θεση και ο Ακης στην 5η θεση, αποτελεσμα πολυ καλο γιατι ειμαστε μακρια απο τετοιες πιστες ωστε να κανουμε και ποιο συχνες προπονησεις!!!!
Ευχαριστουμε για την βοηθεια απο τον κ Δουκακη Γιαννη που μας βοηθησε με την εμπειρια του για να στησουμε τα αμαξια μας   

Αντε Ακη και του χρονου να μας δωθει η ευκαιρια να ξανακατευουμε   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:57:53 μμ από Tango-Echo »
Νικος Λαγος

Αποσυνδεδεμένος akisole

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 04:10:15 μμ »
Καλησπέρα στο forum και παλι μετά απο μεγάλη τρίμηνη απουσία (λόγω δουλειάς).
Θα προσπαθήσω να δώσω ενα ρεπορτάζ του αγώνα για να σας βάλω στο κλίμα.

9 Οκτωβρίου 13.00 ωρα φτάσαμε με τον Νίκο στην πίστα ΑΡΕΝΑ. Μια ωραία πίστα που μας εδωσε αρκετά συναισθήματα.
Οι δοκιμές άρχισαν αμέσως αφου δεχτηκα εγω και το αμάξι μου καποιες συμβουλές - διορθώσεις απο τον ΤΟΠ Οδηγό και πρωταθλήτη την άλλη μέρα κ.Δουκάκη.
Πολλές αλλαγες αλλα γρήγορα βρηκαμε το κατάληλο στησιμο και εγω και ο Νίκος για τα αυτοκινητα. Μου έκανε εντύπωση μεγάλη
σε αντιθεση με αγωνες θερμικών που εχω πάει το ωραίο κλίμα (παρέας) που βρηκαμε εκεί.
10 Οκτωβρίου απο νωρίς στην πίστα μαρκάρισμα ελλαστικών και σασσί και μπαίνουμε για το πρώτο 5αλεπτο. Ο Νικος Α προκρηματικό, εγω Β.

[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]

Με την λήξη του πρώτου προκρηματικού, ο Νίκος και απο εμπείρια τερματιζει 4ος ενω εγω 2ος στο δικο μου προκρηματικό 5αλεπτο, (2ος αλλα στους αργους οδηγους). Παμε για τεχνικό έλεγχο και με κόβουν λογω αεροτομής. Δεν αγχωθήκαμε και άρχισε το κόψιμο (είχαμε αλλα 4 προκριματικά ο καθένας).

[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]   [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]

2ο προκρηματικό και 3ο τερματίζω πρώτος και στα δυο και ο Νίκος 5ος και 3ος.

Και εδώ γινεται το ανακάτεμα και μπαίνω στους γρήγορους οδηγους για τα τελευταία 2 προκρηματικά και στελνω τον κ.Ζαχαρόπουλο στους αργους.
Εκεί αρχισε να ζεσταίνεται το παιχνιδι και για εμένα.
2 ακομη προκρηματικά με κατατάξη 4ος και 2ος και ο Νίκος 2ος και 4ος, καναμε τα ίδια αλλα ποιο γρηγορός (όπως πάντα).

[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]

Αρχιζουν οι τελικοί.  Ο Νίκος ξεκινάει 4ος και εγώ 6ος.

Πολύ άγχος γιατι πλέον στον Α τελικό ειχε 10 αυτοκίνητα και οχι 7 οπως στους προκρηματικούς.
Εκκίνηση και πρώτη στροφη χαμος φευγουμε με τον Νίκο και στην δευτερη τρακάρουμε μαζι και μας περνάνε, (κρίμα)
απο τελευταιοι ο νικος ανεβαινει μεχρι την λήξη και τερματίζει 4ος και εγώ 8ος.
Αγχος πολυ αλλα κρατησαμε την ψυχραιμία και μπηκαμε για καλύτερα στο 2ο τελικό. Εκεί πάλι τα ίδια στην πρωτη στροφή γινεται χαμός και με εμένα μέσα αλλα ο Νικος φευγει, σκληρή μάχη και παλι απο τελευταιος τερματίζω 6ος και ο Νίκος 5ος.
Κάπου εκεί λεμε ωραία περάσαμε αντε παλι και του χρόνου, εγω αρχισα να μαζευω και εμενε 1 τελευταιο 5αλεπτο τελικου, (μετρανε τα δυο απο τα τρία).
Ο κ Δουκάκης (1ος και 1ος) αποφασίζει να μην ξεκινήσει αφου δεν υπήρχε αμφιβολία για το ποιος είναι πρωταθλητής.
Μπαίνουμε στο τελευταίο 5αλεπτο και χωρίς αγχος πλέον αφου δεν ελπίζαμε σε κάτι.
Κορνα εναρξη και αλλαζω γραμμες και στην πρώτη στροφή βγαινω εξωτερικά και ξαφνικα βρίσκομαι 2ος και ο Νίκος 3ος.Το παιχνιδι πηρε νέα τροπή, 16 γύροι αγωνίας.
Ο Νίκος με τέλεια οδήγηση κατάφερε να με περάσει σαν πιο γρήγορος και τερματίζουμε 2ος ο Νίκος και 3ος εγώ.
Γυρίζω στον Νίκο και του φωνάζω ΜΠΗΚΕΣ ΒΑΘΡΟ. Ο Νίκος δεν καταλαβε τι είχε γίνει. Περίμένουμε τα αποτελέσματα.
Και ναι ο Νίκος 3ος και εγω κέρδισα μιά θέση.
Τελική κατάταξη:
Λαγος Νίκος 3ος (με κυπελάκι για τα γιάννενα) και εγω 5ος.

[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]

Για άλλη μια φορά αφήσαμε την στάμπα των Ιωαννίνων στην Αθήνα.
Έχουν να το λένε εκεί.
Ευχαριστώ τον Νίκο για την βοήθεια.

Τσαμητρόπουλος Παναγιώτης(Άκης)
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:58:09 μμ από Tango-Echo »
Παναγιώτης Τσαμητρόπουλος/Panagiotis Tsamitropoulos

Αποσυνδεδεμένος lagos

• Newbie
  • *
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 04:35:35 μμ »
Eτσι εγιναν τα πραγματα ακριβως οπως τα λεει ο φιλος μου ο Πανος, μπραβω μας και παλι. Το θεμα μας ειναι τωρα να ξεκινησουμε και εδω στα Γιαννενα γιατι τα βλεπω δυσκολα φετος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:58:21 μμ από Tango-Echo »
Νικος Λαγος

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 12, 2010, 05:03:46 μμ »
Κατ'αρχήν μπράβο και συγχαρητήρια για την συμμετοχή σας αλλά φυσικά και για τις διακρίσεις σας   
Απόδειξη πώς με μηδαμινά μέσα, μπορούμε να σταθούμε επάξια ανάμεσα στους καλύτερους οδηγούς στην Ελλάδα.
Φυσικά στο επόμενο θα σας εφοδιάσουμε με κατάλληλο μπλουζάκι και καπελλάκι του συλλόγου, να μας γνωρίζουν ακόμη καλύτερα   
Με αυτό τι θα κάνουμε?
Ξανά συγχαρητήρια !!!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:58:36 μμ από Tango-Echo »
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

Αποσυνδεδεμένος akisole

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 03:34:12 μμ »
Γιώργο καποιος πρεπει να μας ξυπνήσει περασε καιρός και το ξεχασαν τα παιδιά.Είναι και η κρίση.
Κατι θα κάνουμε θα μπουμε σε ρυθμό πάλι.Κανα δυο τηλέφωνα και 2 συναντήσεις παρασκευη θα μας βαλουν παλι στο κλίμα.
Πιστεύω να μην το εγκαταλειψουμε τωρα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:58:48 μμ από Tango-Echo »
Παναγιώτης Τσαμητρόπουλος/Panagiotis Tsamitropoulos

Αποσυνδεδεμένος lagos

• Newbie
  • *
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 04:43:01 μμ »
  Εχει δικιο ο Πανος πρεπει να μαζευτουμε να μιλησουμε να το οργανωσουμε καλητερα ωστε να ερθουν και νεα ατομα, δεν πιστευω οτι επιρεαζει πολυ η κριση αν καποιος θελει να κανει κατι το κανει, και εμεις πηγαμε αθηνα και χαλασαμε ενα ποσο για να τρεξουμε να δοκιμασουμε και να δοκιμστουμε σαν ανθρωποι και σαν οδηγοι. Οποτε καλον ειναι να ξεκινησουμε οσο ποιο γρηγορα μπορουμε γιατι ηδη χασαμε χρονο μιας και ερχετε χειμωνας!!!
 Η πιστα ειναι σε καλη κατασταση λογικα και θα αρχισουμε καλα αρκει οπως ειπα να ερθουν και καινουργια ατομα.   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:59:02 μμ από Tango-Echo »
Νικος Λαγος

Αποσυνδεδεμένος serpentakias

• Jr. Member
  • **
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 10:42:37 μμ »
Συγχαρητήρια στα παιδιά που δείχνουν με τον καλύτερο τρόπο πως είναι να αγαπάς το χόμπυ αυτό.
Ελπίζω Άκη, στα θερμικά να πάμε παρέα στον επόμενο αγώνα ΕΛΜΕ. Μην κάνεις πολύ παρέα με τον
mr Hudy, θα καταφέρει να σε κάνει ηλεκτρικό!!!χαχαχα!

Χαιρετισμούς από την μακρινή Γερμανία!
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:59:15 μμ από Tango-Echo »
Γιώργος Φίλος / George Philos

Αποσυνδεδεμένος lagos

• Newbie
  • *
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:13:20 μμ »
   A μου τα χαλας Γιωργο εγω προσπαθω να μαζεψω ατομα και εσυ μου τους μετατρεπεις σε θερμικους   
 Ευχαριστουμε για τα καλα σου λογια ετσι κι αλλιως και εσυ εισαι αξιολογος σε οσους αγωνες εχεις παρει μερος, το θεμα ειναι εδω τη γινετε που δεν υπαρχει ενδιαφερον. Οτι και να γινει παντος απο μας διαθεση υπαρχη απο κει και περα αν δεν γινει κατι ποιο σοβαρο εδω θα πηγαινουμε σε αγωνες ΕΛΜΕ     

« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:59:57 μμ από Tango-Echo »
Νικος Λαγος

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 12:51:13 μμ »
Πρέπει να οργανώσει συνάντηση το αντίστοιχο τμήμα R/C αυτοκινήτων, με όση μεγαλύτερη απαρτία γίνεται και να συζητηθούν τα θέματά σας.
Εγώ, ώς Πρόεδρος του συλλόγου, ως γνωστόν είμαι πάντοτε στην διάθεσή σας για ότι χρειαστεί το τμήμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 04:00:37 μμ από Tango-Echo »
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

Αποσυνδεδεμένος Δ/Σ ΕΜΙ

• Μέλη της Ε.Μ.Ι.
  • Sr. Member
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 24, 2010, 10:25:01 πμ »
Όλες οι εξελίξεις του τμήματος στην εσωτερική συζήτηση.
Κοινόχρηστος λογαριασμός του Διοικητικού Συμβουλίου της Ένωσης Μοντελιστών Ιωαννίνων