Αποστολέας Θέμα: Τrumpeteer Major  (Αναγνώστηκε 1496 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Christosjager

• Newbie
  • *
Τrumpeteer Major
« στις: Μάιος 07, 2010, 07:48:22 μμ »
Καλησπέρα σε όλους,
ήρθε η ώρα να ποστάρω και γω ένα κομμάτι να γίνει η αρχή, είναι μία φιγούρα στα 75mm από την Pegaso και αναπαριστά έναν αξιωματικό σαλπιγκτή κατά την διάρκεια των ναπολεόντειων πολέμων, βαμμένη εξ'ολοκλήρου με ακρυλικά. Τη θεωρώ ζωγραφικά την καλύτερη δουλειά μου έως τώρα και ελπίζω να σας συγκινήσει όπως εμένα.
Χρήστος Παναγιωτόπουλος

[div align=\\\'center\\\'] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [/div]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 19, 2010, 12:00:19 μμ από George R »
Χρήστος Παναγιωτόπουλος

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
Τrumpeteer Major
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 08, 2010, 02:21:02 μμ »
Καταπληκτική δουλειά Χρήστο, μπράβο...
Θέλει πολύ ...χάζεμα για να χορτάσεις όλες τις λεπτομέρειες...
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

GUDERIAN

• Επισκέπτης
Τrumpeteer Major
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 08, 2010, 08:27:18 μμ »
Μιας και εχω την τύχη να δω από κοντά δουλειές του Χρήστου, πιστεύω ότι είναι πραγματικά από τις πολύ καλές του (φυσικά μέχρι την επόμενη). Αυτό που μου κάνει εντύπωση (ως ...άσχετου με τις φιγούρες) είναι η πολύ καλή διαχείριση του λευκού ( δύσκολο σαν χρώμα) το οποίο δειχνει πραγματικά αληθοφανές. Βεβαίως θέματα που αφορούν Ναπολεόντιους Πολέμους εκ προοιμίου είναι αρκετά μπελαλίδικα , λόγω της πανσπερμίας χρωμάτων στις στολές.

Ενα μεγάλο ευχαριστώ στον Χρήστο για την δημοσιοποίηση των τόσο καλών θεμάτων του.

Αποσυνδεδεμένος THEODORIKAS DIMITRIS

• Sr. Member
Τrumpeteer Major
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 09, 2010, 11:58:32 πμ »
Χρηστο η δουλειες σου παντα με γοητευουν. Θαθελα πολυ να ειχα ασχοληθει στη δικια σου ηλικια με τη φιγουρα και να εχω το ιδιο σταθερο χερι με το δικο σου. Σαν θεμα φανταζομαι το γνωριζεις οτι δεν με πολυτραβαει αλλα η χρωματικη αποδοση ειναι εξαιρετικη και το προσωπο δινει το contrast που μου αρεσε παντα στις φιγουρες. Καποια στιγμη θαθελα να εχω και το δικο σου τροπο βαφης του κοκκινου. Με εχει βοηθησει πολυ στο παρελθον ο Μπαμπης(Σταθης)-του ειμαι υποχρεος-

Φιλικα

Δημητρης
[/color]Μέλος  Ε.Μ.Ι και Hel.mo[font=]

Αποσυνδεδεμένος Tiramolas

• Μέλη της Ε.Μ.Ι.
  • Hero Member
    • http://www.emioannina.gr
Τrumpeteer Major
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 09, 2010, 12:37:12 μμ »
Απολύτως εξαιρετική δουλειά! Χρήστο σε ευχαριστούμε που την μοιράζεσαι μαζί μας!
Κ.Χ.Μπούρης

"Aquila non capit muscas"