Αποστολέας Θέμα: YS Mastertpieces 1/9 (200mm) Georgios Drakos  (Αναγνώστηκε 1599 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
YS Mastertpieces 1/9 (200mm) Georgios Drakos
« στις: Μάρτιος 31, 2010, 08:06:19 μμ »
Η φιλία και η σχέση μου με τον Γιάννη Σαγιαδινό βρίσκεται αισίως στην δεύτερη δεκαετία της...  
Η εταιρεία του www.ysmasterpieces.com έγινε γνωστή με τα σπάνιας θεματολογίας πλοία από ρητίνη, ενώ τελευταία έχει επεκταθεί και στον χώρο της φιγούρας και των αξεσουάρ διοραμάτων.
Πρίν από μερικούς μήνες μου εκμυστηρεύτηκε πώς ετοιμάζει ένα μπούστο έλληνα επαναστάτη από την περίοδο του εθνοαπελευθερωτικού μας αγώνα, αλλά ο όρος ήταν να μην το αποκαλύψω μέχρι να κυκλοφορήσει...
Φυσικά και δεν μίλησα...  
Με την ευκαιρία του εορτασμού της επαναστάσεως του 1821, έγιναν και τα αποκαλυπτήρια...
Το ίδιο βράδυ εξασφαλίστηκε μία φιγούρα για γνωστό φιγουρά του συλλόγου και της πόλης μας, την οποία μου έφερε σήμερα ο Γιάννης στα Γιάννενα.  Φυσικά δεν ήταν δυνατόν να μην είναι η κόπια Νο.1 (από τις συνολικά 350 που θα κυκλοφορήσουν)  
Η ποιότητα είναι απλά ΚΟΡΥΦΑΙΑ, το σκάλισμα είναι του πολύ γνωστού Carl Reid, το βάψιμο της φιγούρας του εξωφύλλου του Danilo Cartacci, ο σχεδιασμός του Κώστα Ροδόπουλου και η παραγωγή του Γιάννη Σαγιαδινού.
Το μπούστο ανήκει στην σειρά "1821 200mm Hellenic Historical Busts" και θα ακολουθήσουν κι άλλα...  
Μέχρι τότε, απολαύστε το πρώτο...

Το κουτί
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
οι οδηγίες
το περιεχόμενο
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
η συνοδευτική κάρτα
και φυσικά το πιστοποιητικό αυθεντικότητας
και μερικές με την φιγούρα βαμμένη από τον Danilo Cartacci
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]     [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου στον Γιάννη να μην προλαβαίνει να φτιάχνει κομμάτια και φυσικά να εμπλουτίσει την γκάμα και με άλλους ήρωες του '21  

Άντε με υγεία και καλή αρχή τώρα Σπύρο  
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 10, 2010, 09:30:40 μμ από George R »
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"