Αποστολέας Θέμα: Admiral Graf Spee 1/100  (Αναγνώστηκε 3180 φορές)

Αποσυνδεδεμένος PANAGIOTIS

• Μέλη της Ε.Μ.Ι.
  • Sr. Member
Admiral Graf Spee 1/100
« στις: Μάιος 01, 2009, 09:05:14 μμ »
Στέλνω μερικές (όχι ικανοποιητικές) φωτογραφίες του μοντέλου του Γερμανικού Θωρηκτού (τσέπης) "Admiral Graf Spee", που έγινε, πριν αρκετά χρόνια, η αιτία να γνωριστώ με τους αγαπητούς φίλους μοντελιστές από τα Ιωάννινα, όπου έχει πλεύσει σε όλες τις πανελλήνιες ναυτομοντελιστικές συνατήσεις (πλήν της πρώτης).
Πρόκειται γιά την πρώτη μου τηλεκατευθυνόμενη ιδιοκατασκευή. Είναι σε κλίμακα 1:100. Μήκος 1,86μ., πλάτος 0,21μ. βάρος 12,5 κιλά.
Τηλεκατευθύνονται : α. Οι δύο προπέλες, πίσω - μπρός, ανεξάρτητα η μία από την άλλη, β. Το πηδάλιο, γ. Οι δύο τρίδυμοι πύργοι των πυροβόλων των 11 ιντζών (περιστρέφονται), δ. Λειτουργούν οι 5 προβολείς.

Επιφυλάσσομαι για καλύτερες φωτογραφίες στο μέλλον (αυτές ειναι μέσα από την βιτρίνα του) Τότε που το κατεσκεύασα δεν είχα ψηφιακή μηχανή και οι όποιες φωτογραφίες έχω είναι συμβατικές.

[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]   [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]   [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]   [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]   [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]   [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:23:50 μμ από Tango-Echo »
[/color]Παναγιώτης Χρυσοβέργης / Panagiotis Chrissovergis[font=]

[/color]Το "δεν μπορώ" βρίσκεται μόνο στο νεκροταφείο. Απ' έξω είναι μόνο το "δεν θέλω"[font=]

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
Admiral Graf Spee 1/100
« Απάντηση #1 στις: Μάιος 24, 2009, 06:54:59 μμ »
Θα προσπαθήσω να βρώ τις φωτό που έχω σκανάρει εγώ και θα τις ανεβάσω   
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:24:06 μμ από Tango-Echo »
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
Admiral Graf Spee 1/100
« Απάντηση #2 στις: Μάιος 24, 2009, 07:46:33 μμ »
Κάτι βρήκα στον σκληρό   

[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
[ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ] [ ERROR: SPECIFIED ATTACHMENT MISSING ]
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:24:20 μμ από Tango-Echo »
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

• Μέλη της Ε.Μ.Ι.
  • Sr. Member
Admiral Graf Spee 1/100
« Απάντηση #3 στις: Μάιος 26, 2009, 08:18:50 μμ »
Ύπαρχέ μου σε συγχαίρω !!! Ευχαριστώ πολύ που βρήκες αυτές τις φωτογραφίες. Δεν διαθέτω σκάνερ και γι'αυτό δεν μπορούσα να τις στείλω εγώ. Βρίσκομαι στην Αγγλία και σας χαιρετώ όλους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:24:34 μμ από Tango-Echo »

[/color]Το "δεν μπορώ" βρίσκεται μόνο στο νεκροταφείο. Απ' έξω είναι μόνο το "δεν θέλω"[font=]

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
Admiral Graf Spee 1/100
« Απάντηση #4 στις: Μάιος 27, 2009, 08:38:10 πμ »
Παράθεση από: PANAGIOTIS
Ύπαρχέ μου σε συγχαίρω !!! Ευχαριστώ πολύ που βρήκες αυτές τις φωτογραφίες. Δεν διαθέτω σκάνερ και γι'αυτό δεν μπορούσα να τις στείλω εγώ. Βρίσκομαι στην Αγγλία και σας χαιρετώ όλους.

Κανένα πρόβλημα, έχω και του Arizona 
Σε αυτές με το Arizona, έχω μία πού φαίνεσαι (ποζάρεις) πίσω από το μοντέλο.  Με την άδειά σου θα ήθελα να την ανεβάσω και αυτήν   
Χαιρετισμούς στον Βασίλη.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:24:51 μμ από Tango-Echo »

• Μέλη της Ε.Μ.Ι.
  • Sr. Member
Admiral Graf Spee 1/100
« Απάντηση #5 στις: Μάιος 28, 2009, 02:14:42 πμ »
Γιώργο, έχεις κι εσύ χαιρετισμούς από όλους μας. Φυσικά και να την ανεβάσεις την φωτογραφία.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:25:06 μμ από Tango-Echo »

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
Admiral Graf Spee 1/100
« Απάντηση #6 στις: Μάιος 30, 2009, 06:45:04 μμ »
ΟΚ, το φρόντισα   

Δεν λές στον Βασίλη να ανεβάσει την πεντηκότορό του???
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 08, 2017, 03:25:19 μμ από Tango-Echo »