Αποστολέας Θέμα: "Έφυγε" ο Νίκος Κουφιδάκης  (Αναγνώστηκε 1630 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
"Έφυγε" ο Νίκος Κουφιδάκης
« στις: Ιανουάριος 09, 2013, 09:02:41 πμ »
Ακόμη πιό φτωχή η μοντελιστική κοινότητα από χθές το βράδυ...
Μετά από μάχη 2 ετών, τελικώς ο Θεός απόφάσισε να πάρει κοντά του τον Νίκο Κουφιδάκη...
Τον είχαμε γνωρίσει από κοντά και εδώ στα Γιάννενα στο μαγαζί του Κύρου και σε εκθέσεις...
Τα θερμά μας συλλυπητήρια στην οικογένειά του... ας είναι ελαφρύ το χώμα...
Καλό σου ταξίδι Νικόλα...
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

Αποσυνδεδεμένος Alexandros

• Global Moderator
  • Hero Member
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 11:02:33 πμ »
Καλό ταξίδι!
Ντάκης Αλέξανδρος/ Ntakis Alexandros

Αποσυνδεδεμένος THEODORIKAS DIMITRIS

• Sr. Member
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 09, 2013, 11:46:55 μμ »
17 χρονια. 17 χρονια φιλιας αδελφικης με τον Νικο Κουφιδακη. Τον γνωρησα 1 πρωινο του 1996 στην οδο κατακουζηνου...........εκει στο 1ο του μικρο μαγαζακι. Μια τρυπα με μικρο παταρακι και "τιγκα" απο ολα τα καλουδια. Φταιχτης ........... ο Φωκιωνας Νικολαιδης , ενας καλος μας φιλος, ανεργος τωρα και αυτος. Μοντελιστης και ηλεκτρολογος στο Κεντρο ελεγχου του μουσειου. Ενα βραδυ ξαφνικα ωγαζει απο το... σακο του 1 αρμα. 1 τιγρη. αυτο ηταν θυμηθηκα οτι καποτε ειχα την ψωρα ....εφτιαχνα και εγω τετοια καποτε του ειπα....τα απρατησα ομως γιατι μου την βαρεσαν τα molac. Μου λεει να πας στον κουφιδακη ...........εχει ακρυλικα tamiya θα σε αρεσουν σιγουρα. αποχρωσεις πολλες και εξυπηρετικος. Πηγα.......πιο πολυ απο περιεργεια. Αυτο ηταν φιλοι μου. Από την πρψτη στιγμη με το γεια σας..............λες και γνωριζομασταν 100 χρονια. κολλησα στο χομπυ ξανα . ξανα απο την αρχη. Κολλησα ομως σε 1 πιο σημαντικο πραγμα στη ζωη μου. Μια αδελφικη φιλια . αληθινη, χωρις ανταλλαγματα. Ενας ξαφνικος φιλος που εμελε να αλλαξει τα δεδομενα της ζωης μου. Φιλος και αδελφος για μενα και για την γυναικα μου, φιλος, αδελφος και θειος (οπως ακομα τον λεει ο μικρος) για τον Στεργιο μου. Γιος 3ος για τον πατερα μου και την μανα μου. Μοντελιστικα οταν τον γνωρησα εκανε φαντομαδες .......... 87 εχει κανει. 1 μονο υπαρχει. στο σπιτι του Μηνα του σπυρογλου....καποια στιγμη δεν θυμαμαι...........ισως και απο τη ψυχικη φορτιση. Αρχησαμε να βαφουμε φιγουρες στο μαγαζι στην Αναληψεως.Μας εμαθε ο Θοδωρης ο Καλαματας . Καλος φιλος του νικου και εξειρετικο χερι στην φιγουρα με παγκοσμια εμβελεια εκεινη την εποχη. υπαρχουν πολλοι .οπως ο Τασος ο Μαρκουσης που τον ξερουν απο το 1984 αλλα που ακομα και τωρα...........και με τιμαει αυτο.........ακομα και αυτοι με πηραν και μου ειπαν συλληπητηρια για τον αδελφο σου. πραγματικα ηταν ενα απιστευτο δεσιμο. θεου δουλειες ειπε η μανα μου οταν τον γνωρησε . δεν χρειαζοταν να μιλησουμε στα σοβαρα θεματα. ειχαμε παντα και οι 2 μας την ιδια φωνη, την ιδια αποφαση. φωτγραφιες εχω 84 Gygabyte χαρες γελια οικογενια μοντελισμος φιλοι η παρεα μας στο εργαστηρι και στο μαγαζι. 20 ατομα γροθια. ειμια περηφανος που παντα ελεγε σε αυτο το μαγαζι μπαινουν πολλοι. μενουν λιγοι. μονο οι ανθρωποι. 20 ατομα που μοντελαραμε συνεχως με κεφι και χαρα και θα συνεχισουμε να το κανουμε γιατι για μας ο νικος ειναι εδω ...... Μαζι μας και ετσι θα ειναι παντα.... μπορει να ειναι ανεργοι πλεον οι πιο πολλοι. απληρωτοι καποιοι αλλοι αλλα εχυμε στοκ απο το μαγαζι του φιλου μας και την αγαπη του φιλου μας στην καρδια μας... ελαχιστοι θα μπορεσουμε να παμε ...............εκει διπλα του στην στερνη ωρα. οχι γιατι αλλαξε η σταση καποιων. οτι ειχαν οσοι ειχαν τα εδωσαν οταν κριναμε οτι επρεπε να βοηθησουμε τον φιλο μας.............συγχωρεσε τους αδελφε......δεν εχουν αλλο αποθεμα.

καλο ταξιδι αδελφε ..........δεν μπορεσα να σε σωσω   ...εκει θαμαι...........διπλα σου. με τον λυραρη που σε υποσχεθηκα.... Μου λειπεις αδελφε μου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 10, 2013, 01:54:59 πμ από THEODORIKAS DIMITRIS »
[/color]Μέλος  Ε.Μ.Ι και Hel.mo[font=]

Αποσυνδεδεμένος THEODORIKAS DIMITRIS

• Sr. Member
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 11, 2013, 07:19:24 πμ »
Η τελετη ταφης του συντεκνου θα γινει πιθανοτατα την επομενη τεταρτη ή πεμπτη στην παλαιοχωρα χανιων. το τοπο γεννησης του . Επιθυμια του Νικου ηταν οσοι φιλοι του μπορουν να βρισκονται εκει

το αεροπλανο ειναι οικονομικα απαγορευτικο.ειδικα απο θεσσαλονικη
το πλοιο στοιχιζει 70 ευρω με επιστροφη καταστρωμα ......κλειστο απο οτι μου ειπαν....ελπιζω αλλιως θα το δαγκωσουμε οικογενειακως

αν εχω καποιο αλλο νεο αλλαγης ημερας και ωρας θα ενημερωσω εδω

δυστυχως ακομα αγγλια ειναι
[/color]Μέλος  Ε.Μ.Ι και Hel.mo[font=]