Αποστολέας Θέμα: Caradryan  (Αναγνώστηκε 1887 φορές)

Αποσυνδεδεμένος DaNiS

• Newbie
  • *
Caradryan
« στις: Νοέμβριος 25, 2012, 02:36:13 πμ »
Καλησπέρα παιδιά !!
Εχτές τελείωσα την πρώτη μου ξενιτεμένη φιγούρα και σήμερα σχεδόν όλη μέρα παιδευόμουν για τις φωτογραφίες  
Είναι μεταλλική στα 32μμ βαμένη με ακρυλικά και λάδια με ink colours για τα μεταλλικά μέρη .
Ηταν πολύ διασκεδαστική φιγουρίτσα , η επόμενη όμως θα είναι γίγαντας 75μμ

[img]http://img14.imageshack.us/img14/1797/caradryanl.jpg\\\" border=\\\"0\\\" class=\\\"linked-image\\\" /]

[img]http://img23.imageshack.us/img23/1084/p1010131g.jpg\\\" border=\\\"0\\\" class=\\\"linked-image\\\" /]

Ελπίζω να σας αρέσει!
Ιορδάνης Κελεσίδης

Αποσυνδεδεμένος Spookytooth

• Μέλη της Ε.Μ.Ι.
  • Hero Member
Caradryan
« Απάντηση #1 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 09:23:05 πμ »
Πολύ ωραία δουλειά! Πάντα ζήλευα τις φιγούρες αλλά... δεν το έχω  
Βασίλης Τζίμας/Vassilis Tzimas
“Τον άρχοντα, τριών δει μεμνήσθαι: Πρώτον μεν ότι ανθρώπων άρχει. Δεύτερον ότι κατά νόμους άρχει. Τρίτον δε, ότι ουκ αεί άρχει”
Αγάθων ο εκ Τεισαμενού – τραγικός ποιητής 450 - 400 π.χ.

Αποσυνδεδεμένος Tango-Echo

• Kapitän zur See
  • Administrator
  • Hero Member
  • Kapitän zur See
    • http://www.emioannina.gr/
Caradryan
« Απάντηση #2 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 10:11:00 πμ »
Πολύ ωραία η απόδωση των μεταλλικών μερών Δάνη, μπράβο!
Λίγο προσοχή, κατά την ταπεινή και άσχετη με φιγούρες γνώμη μου, στις σκιές στην μπέρτα πίσω.
Γιώργος Ρούμπος / George Roumbos / Йоргос Румбос / Georg Roumbos / Георге Роумбос

"Ich lasse mir doch mein Schiff nicht unter dem Arsch wegschiessen.  Feuererlaubnis !"

Αποσυνδεδεμένος Alexandros

• Global Moderator
  • Hero Member
Caradryan
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 01:13:43 μμ »
Πολύ ωραία δουλειά Δάνη, ιδιαιτέρως μου άρεσαν τα μεταλλικά μέρη. 28mm είναι η φιγούρα;
Ντάκης Αλέξανδρος/ Ntakis Alexandros

Αποσυνδεδεμένος DaNiS

• Newbie
  • *
Caradryan
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 03:07:22 μμ »
Παράθεση από: Spookytooth
Πολύ ωραία δουλειά! Πάντα ζήλευα τις φιγούρες αλλά... δεν το έχω  
Ευχαριστώ! εαν τις ζηλεύεις ξεκίνα να ζωγραφίζεις!! Απ ότι είδα έχετε σεμινάριο από τον μέντορα Μπάμπη , ευκαιρία είναι !!

Παράθεση από: George R
Πολύ ωραία η απόδωση των μεταλλικών μερών Δάνη, μπράβο!
Λίγο προσοχή, κατά την ταπεινή και άσχετη με φιγούρες γνώμη μου, στις σκιές στην μπέρτα πίσω.
Γιώργο ευχαριστώ πολύ χαίρομαι που σου άρεσε ! όσο για το κόκκινο τις μπέρτας άσε έκανα πατάτα. το έβαψα μια χαρα με έντονες φωτοσκιάσεις αλλά σε μερικά σημεία μου γλόσαρε και έβαλα βερνικι w&n διαλυμένο με turpinete και το έκανε χάλια πολύ γκλος μετά έβαλα ακρυλικό βερνίκι και κάπως έστρωσε αλλά έπεσαν οι αποχρώσεις.
Τι να κάνουμε έμαθα ότι απαγορεύεται να το διαλύσεις με αυτού του είδους ζουμιου

Παράθεση από: Alexandros
Πολύ ωραία δουλειά Δάνη, ιδιαιτέρως μου άρεσαν τα μεταλλικά μέρη. 28mm είναι η φιγούρα;
Γεια σου Αλέξανδρε ! ναι νομίζω είναι 28μμ (νόμιζα ότι ήταν 32μμ αλλά με είπαν ότι ειναι 28)
Ιορδάνης Κελεσίδης

Αποσυνδεδεμένος KELESIDIS

• Jr. Member
  • **
Caradryan
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 25, 2012, 03:13:29 μμ »
μπράβο Δάνη,  αν και με δύσκολες συνθήκες συνεχίζεις  να ασχολείσαι με το χόμπυ. Εχεις φανερά  σημάδια προόδου,  πρόσεχε μόνο το εξής,  στις κάθετες πτυχές, όπως πίσω στη μπέρτα,    στον πάτο της πτύχωσης δε θέλει σκιά αλλά μεσαίο φώτισμα  και σκιά στις εσωτερικές πλαγιές,  έτσι θα φαίνεται φυσικότερο το αποτέλεσμα συν πρόσεχε τα μελάνια,  γυαλίζουν  αν δεν τα αραιώσεις καλά και  είναι εύκολο να σου ξεφύγει το εφέ.  Μου  άρεσε  το πρόσωπο , τα μέταλα και αυτά τα κόκκινα γυαλιστερά διακοσμητικά που μοιάζουν σα λαμπάκια/πετράδια.  Λίγο περισσότερη γυαλάδα στα μεταλικά μέρη κράνος/δόρυ ίσως τα αναδείκνυε. Οσο για την έκθεση  της ΕΜΙ, θα πάρω μαζί και τις φιγούρες σου, μην ανησυχείς, θα είσαι   και φέτος παρών.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 25, 2012, 03:15:03 μμ από KELESIDIS »
KAVALA CLUB
EMI FOREVER

Αποσυνδεδεμένος Αμομφάρετος

• Jr. Member
  • **
Caradryan
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 26, 2012, 09:54:56 πμ »
Δανη τι να πω!!Ενα ΜΠΡΑΒΟ τα λεει ολα νομιζω,εξαιρετικη αποδοση των διακοσμητικων στοιχειων και καλη αποδοση πανοπλιας.Για τα μεταλλικα μερη σε αυτη τη κλιμακα ειναι οκ,απλα σε οτι ειπε ο θοδωρος εχει δικαιο οσων αφορα τις πτυχωσεις,ετσι θα πετυχεις τρισδιαστατο εφε οπως στη πραγματικοτητα!!
Μπάμπης Θαγγόπουλος
ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΜΟΝΤΕΛΙΣΤΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ

Αποσυνδεδεμένος DaNiS

• Newbie
  • *
Caradryan
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 27, 2012, 02:39:52 πμ »
Παράθεση από: KELESIDIS
μπράβο Δάνη,  αν και με δύσκολες συνθήκες συνεχίζεις  να ασχολείσαι με το χόμπυ. Εχεις φανερά  σημάδια προόδου,  πρόσεχε μόνο το εξής,  στις κάθετες πτυχές, όπως πίσω στη μπέρτα,    στον πάτο της πτύχωσης δε θέλει σκιά αλλά μεσαίο φώτισμα  και σκιά στις εσωτερικές πλαγιές,  έτσι θα φαίνεται φυσικότερο το αποτέλεσμα συν πρόσεχε τα μελάνια,  γυαλίζουν  αν δεν τα αραιώσεις καλά και  είναι εύκολο να σου ξεφύγει το εφέ.  Μου  άρεσε  το πρόσωπο , τα μέταλα και αυτά τα κόκκινα γυαλιστερά διακοσμητικά που μοιάζουν σα λαμπάκια/πετράδια.  Λίγο περισσότερη γυαλάδα στα μεταλικά μέρη κράνος/δόρυ ίσως τα αναδείκνυε. Οσο για την έκθεση  της ΕΜΙ, θα πάρω μαζί και τις φιγούρες σου, μην ανησυχείς, θα είσαι   και φέτος παρών.

και εκεί που λες κάτι με χαλάει στην μπέρτα τσουπ έρχεται ο Θόδωρος με την δίνει την λύση ! Πολύ σωστό ποπο ευχαριστώ πολύ Θόδωρε, σίγουρα στις επόμενες θα το έχω στο μυαλό μου !

Παράθεση από: Αμομφάρετος
Δανη τι να πω!!Ενα ΜΠΡΑΒΟ τα λεει ολα νομιζω,εξαιρετικη αποδοση των διακοσμητικων στοιχειων και καλη αποδοση πανοπλιας.Για τα μεταλλικα μερη σε αυτη τη κλιμακα ειναι οκ,απλα σε οτι ειπε ο θοδωρος εχει δικαιο οσων αφορα τις πτυχωσεις,ετσι θα πετυχεις τρισδιαστατο εφε οπως στη πραγματικοτητα!!

Μπάμπη χαίρομαι πολύ που σου άρεσε ευχαριστώ πολύ !!!! Οι συμβουλές σας για εμένα είναι μπύρα (γιατί το ευαγγέλιο δε το έχω ανοίξει ποτέ)
Ιορδάνης Κελεσίδης